Dolgu Nedir ve Nereye Uygulanır?

Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden birisi de yüz dolgularıdır. Yüz dolgularını, zaman içinde cildi destekleyen yağ pedlerindeki hacim kayıpları kaynaklı sarkmaların önüne geçmek için kullanırız.

Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi ve yüzdeki çökükleri doldurup yüze hacim kazandırmak amacıyla uyguladığımız yüz dolguları, cilde gergin, daha dinç, sağlıklı bir görünüm vermemizi sağlarlar. Her bölge için farklı çözümler sunan ve genellikle hyaluronik asit bazlı olan bu maddeler yüz, boyun gibi yaşlanmanın en belirgin olduğu bölgeler için sıklıkla kullanılmaktadır. Diğer kullanım alanları ise:

  • Yanak ve Elmacık Dolgusu
  • Şakak Dolgusu
  • Dudak Dolgusu
  • Burun Dolgusu
  • Gözaltı Işık Dolgusu
  • Çene Dolgusu

Dolgu İle Cilt Gençleştirme Yüz & Boyun & Dekolte & El

Son yıllarda medikal estetik ve güzellik alanında yüzle uyumlu dolgular en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Dolguların bir çok kullanım alanı vardır. Zamanın etkilerini silmek ve hafifletmek ise başlıca kullanım alanıdır dolguların. Zaman içerisinde meydana gelen yaşlanma belirtilerininin önüne geçebilen dolgular, cilde destek veren yağ pedlerindeki hacim kayıpları nedeniyle ortaya çıkan sarkmaların önüne de geçebilmektedir. Antiaging amaçlı uygulanan dolgular yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi, yüze hacim kazandırmak için de kullanılmaktadır. Cilde daha gergin, daha dinç ve sağlıklı bir görünüm sağlayan hyaluronik asit bazlı dolgular her uygulama bölgesi için de farklı çözümler sunmaktadır.

Dolgu maddeleri yüz, boyun, el, dekolte gibi yaşlanmanın en belirgin olduğu bölgeler için sıklıkla kullanılabilmektedir. Yıllar içinde meydana gelen en yaygın yaşlanma belirtileri kırışıklıklar, derideki elastikiyet kaybı, yüz ovalindeki deformasyonlar, formunu kaybetmiş bir yüz kontürüdür. Peki ya bu dolgular cildi nasıl gençleştiriyor derseniz.. Cilt altına enjekte edilen yüzle uyumlu dolgu materyali, cildin alt katmanını destekleyerek kırışıklık ve çöküklüğün içini doldurur ve hacimlendirir, cildin nem tutmasını ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi uygulamadan itibaren yüzde germe efekti de sağlamaktadır.

Yüz dolguları ile cilt gençleştirme, ince kırışıklık ve çukurlukları olan, burun ve ağız çevresinde çizgileri olan, yüzünde genel manada yaşlanma belirtileri hisseden tüm misafirlerimize önerdiğimiz bir uygulamamızdır. Yüz dolguları ile cilt gençleştirme uygulaması zamanın olumsuz etkilerini yüzünde hisseden kadın-erkek herkese uygulanabilen ameliyatsız bir tekniktir. Yüzünüzde sarkma ve kırışıklık varsa, göz çevrenizde derin kırışıklıklar başladıysa, dudak ve çevresi yerçekiminin etkisiyle sarkmaya başladıysa yüz dolguları için uygun aday olabilirsiniz.

Yanak ve Elmacık Dolgusu

Dolgun ve orantılı yanak ve elmacık hattı güzellik sembollerinden biridir. Cilde daha gergin, daha dinç ve sağlıklı bir görünüm sağlayan hyaluronik asit bazlı dolgular ile istediğiniz çekici ve güzel yanak ve elmacık hattına sahip olabilirsiniz.

Zaman içerisinde meydana gelen yaşlanma belirtilerininin önüne geçebilen dolgular, cilde destek veren yağ pedlerindeki hacim kayıpları nedeniyle ortaya çıkan çöküklükleri giderebilmektedir. Yapısal olabildiği gibi yaşlanmaya bağlı da olabilen yanaklardaki hacim kayıplarının tedavisi yanak / elmacık dolgusu ile mümkündür. Bu sayede yanaklar olması gereken formuna cerrahi olmayan kesisiz modern teknikler ile getirilebilir. 15 dakika süren enjeksiyon sonunda işlemimiz tamamlanmaktadır.

Dolgu uygulamaları oldukça pratik ve konforlu, iyileşme süreci gerektirmeyen ve etkisini hemen gösteren işlemlerdir. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri uygulama bölgelerinde sıkılaşma sağlamaktadır. Yanak / Elmacık dermal dolgu malzemeleri, yüzü yukarıya çekerek yüzün genç görünmesine yardımcı olur. Gözlerdeki oyukluğu ve göz altındaki morlukları azaltır, burnun şekli ortaya çıkar, alın ve çene çıkıklığı dengelenir.

Şakak Dolgusu

Şakaklarımız çok önemsemediğimiz ve yüzümüzün geri planında bıraktığımız bölgelerimizdir. Oysaki yüzün doğru orantısı, zinde ve canlı görünümü için olması gereken dolgunluktaki şakaklar olmazsa olmazdır.

Gençken hacimli ve yeterli dolgunlukta olan şakak bölgesi, zaman içerisinde meydana gelen yaşlanma belirtileriyle birlikte hacim kaybeder. Şakaklardaki hacim kayıplarının diğer sebepleri ise kilo kayıpları, ağır hastalıklar, uzun süren uykusuzluk, sigara, yaşlanma, tiroid hastalıkları vb sebepler olabilir. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri uygulama bölgelerinde sıkılaşma ve yeterli dolgunluk sağlamaktadır. Dolgu uygulamaları oldukça pratik ve konforlu, iyileşme süreci gerektirmeyen ve etkisini hemen gösteren işlemlerdir.

Dudak Dolgusu Sonrası

Dudak Dolgusu

Kadınlar için çekici ve dolgun dudaklar çok önemlidir. Doğuştan ince dudaklı veya yaşın ilerlemesi sonucu incelen ve bu incelikten mutsuz olan kişilere, dudaklarını dolgunlaştırmak, kalınlaştırmak amacıyla dudak dolguları önermekteyiz. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri uygulama bölgelerinde yeterli dolgunluk sağlayarak sizleri istediğiniz dolgun ve çekici dudaklara kavuşturur. Dudak dolguları ile dudaktaki asimetriler düzeltilir.

Dudak kontürü belirginleştirilir. İnce yapılı dudaklara daha dolgun ve çekici bir görünüm sağlanır. Hacim kaybı, kırışıklıklar ve sarkma gibi yaşla oluşan dudak derisi değişimleri düzeltilir.

İşlem öncesinde anestezik krem ile uygulama bölgeleri uyuşturulur ki işlem esnasındaki his minimuma insin. Ardından çok ince iğnelerle, dolgu maddesi gerektiği miktarda doku altına aktarılır ve dolgunluk sağlanır. 15 dakika süren enjeksiyon sonunda işlemimiz tamamlanmaktadır.

Dolgu uygulamaları oldukça pratik ve konforlu, iyileşme süreci gerektirmeyen ve etkisini hemen gösteren işlemlerdir.

Burun Dolgusu

Burun yüzümüzün estetiğini yönlendiren bir organımızdır. Yapısal ya da sonradan meydana gelen ve beğenmediğiniz burundaki biçimsel bozukluklar hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri ile düzeltilmektedir. Ameliyatsız estetik bir burun imkanı sunan pratik ve konforlu burun dolgusu uygulaması 10-15 dk sürmektedir. Uygulama sonrası normal günlük hayatınıza devam edebilirsiniz çünkü burun dolgusu uygulaması herhangi bir iyileşme süreci gerektirmez. Rinoplasti ameliyatı ile burun estetiğine kıyasla tek dezavantajı kullanılan dolgu türüne, dolgu miktarına ve kişinin biyolojik süreçlerine bağlı olarak dolgunun kalıcılık süresinin değişkenlik göstermesidir.

Burun dolgularının kalıcılığı 6 ile 18 ay arasında değişmektedir. Dolgunun etkisi geçtikten sonra tekrarlanan uygulamalar ile elde edilen burun estetiği sonucu devam ettirilebilir veya kalıcı bir sonuç diliyorsanız burun estetiği ameliyatımıza da başvurabilirsiniz. Burun dolgusu ile burun eğrilikleri ve asimetrileri giderilebilir veya hafifletilebilir. Burun profilinden rahatsız olanlar için burun ucu kaldırılabilir ve burun sırtı düzleştirilebilir.

Gözaltı Işık Dolgusu

Zaman içinde meydana gelen yaşlanma belirtilerinin en sık rastlandığı bir diğer bölge de göz çevremizdir. Gözaltı / Işık dolguları ise bu noktada devreye girmektedir. Yıllar içinde oluşan göz altındaki yorgun ve çökük görüntüyü gidermek için kullanılır. Gözaltı ışık dolgusu göz çevresinin gençleştirilmesi, morluklar, çizgiler ve halkalanmaların giderilmesinde son derece etkilidir. Hyaluronik asit bazlı göz altı ışık dolguları ile göz altı çöküklüğü ve morluğu giderilir. Göz altı ışık dolgu uygulamasını çoğunlukla yanak ve elmacık bölgelerinin de doldurulması takip eder çünkü göz altı çukurlaşmalarına yanakların da sarkması ve çöküklüğü eşlik eder.

Bu durumda göz altı dolgusu yanak dolgusu ile birlikte veya hatta göz altı dolgusundan önce yanak ve elmacık kemiklerini destekleyecek dolgu yapılması çok daha etkili sonuçlar verir. 15 dakika süren enjeksiyon sonunda işlemimiz tamamlanmaktadır. Dolgu uygulamaları oldukça pratik ve konforlu, iyileşme süreci gerektirmeyen ve etkisini hemen gösteren işlemlerdir. En güzel sonuç kendini 15 gün içinde gösterir ve kalıcılığı 1-3 yıl arasında değişmektedir.

Çene Dolgusu

Yüzünüzle uyumlu, keskin ve çekici bir çene hattı güzel bir yüz ovali demektir. Belirgin ve zarif bir çene şekli ve simetrik görünüm ise yüzün genel görünümünün daha dengeli ve estetik olmasına yardımcı olur. Birçok kişi çene hattının yeterince belirgin olmamasından, şekil bozukluğu ve asimetrilerden, çene büyüklüğü veya küçüklüğünden ve çene altı sarkmalarından şikayetçidir. Gençliğin ve çekiciliğin sembollerinden biri olan belirgin bir çene hattı ise çene dolguları ile mümkündür. Yüzle uyumlu hyaluronik asit bazlı dolgular cilt kırışıklıkları ve çöküntülerini hacimlendirmenin yanı sıra yüz valini yeniden şekillendirmek için de kullanılmaktadırlar.

Dklinix bünyesindeki Medikal estetik hekimimiz ve profesyonel ekibimiz eşliğinde gerçekleştirdiğimiz görüşmemizde her misafirimize uygulama öncesi detaylar tüm ayrıntılarıyla aktarılmaktadır. Birlikte karar verdiğimiz çene hattı (jaw-line) deri altına enjekte edilen dolgular ile sağlanmaktadır.

  Dolgu Uygulaması ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Dklinix bünyesindeki Medikal estetik hekimimiz ve profesyonel ekibimiz eşliğinde gerçekleştirdiğimiz görüşmemizde her misafirimize uygulama öncesi detaylar tüm ayrıntılarıyla aktarılmaktadır. Dolgu uygulaması oldukça basit ve zahmetsiz bir işlemdir.

Bunun için önce hekimimiz yüzünüzü inceleyerek, doldurulması gereken ve gençleştirilmesi gereken alanları belirler. İşlem öncesinde anestezik krem ile uygulama bölgeleri uyuşturulduğu için işlem esnasındaki his minimuma indirilir. Ardından çok ince iğnelerle, dolgu maddesi gerektiği miktarda doku altına aktarılır ve dolgunluk sağlanır.

Dolgu uygulamaları oldukça pratik ve konforlu, iyileşme süreci gerektirmeyen ve etkisini hemen gösteren işlemlerdir. İşlemin hemen ardından birkaç gün hafif bir şişlik veya ödem olması normal bir durumdur, geçidir.

İşlemin ardından oluşabilecek hafif kızarıklık, ödem ve morluklar olası komplikasyonlardır, endişelenmemelisiniz çünkü geçicidir.

Uygulamadan 10 gün sonra misafirlerimiz kontrole çağırılır, çünkü bu süreçte dolgu ideal haline gelmiş olacaktır.

Ücretsiz Muayene ve

Daha Detaylı Bilgi için;