Göz Kapağı Estetiği / Blefaroplasti Nedir ve Neden Yapılır?

Yaş ilerledikçe alt ve üst göz kapaklarımızda bazı yaşlanma belirtileri görülmektedir.

-Göz altlarında torbalanma ve renk değişimi

-Deri bollaşması ile ortaya çıkan üst göz kapağı düşüklüğü

-Göz kapağı cildinde kırışıklık ve sarkmalar

-Göz çevresi kaz ayağı çizgileri yaşlanma belirtilerinden bazılarıdır.

Blefaroplasti ya da göz kapağı estetiği ile yorgun bir yüz ifadesine neden olan yaşlanma belirtilerinden kolayca kurtulmanız mümkündür.

Hepimizin göz çevresinde yaşlanmaya bağlı ve yer çekiminin etkisiyle oluşan birtakım deformeler görülür. Düşen göz kapaklarımızın daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlamak için başvurduğumuz en etkili yöntemlerden biri Göz Kapağı Estetiği ya da bir diğer adıyla Blefaroplasti’dir. Lokal anestezi altında uyguladığımız bu işlemle göz kapaklarınızdaki fazlalığın alınması ile daha genç ve diri bir göz çevresine kavuşmanız mümkündür.

Göz Kapağı estetiğinin kişiye bağlı olarak bir kaç çeşidi vardır.

Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağımızda yaşlanmaya bağlı ve yer çekiminin etkisiyle meydana gelen sarkmalar, deri fazlalığı ve yağ torbacıkları Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı ile lokal anestezi altında 1-1,5 saatlik pratik ve hızlı bir süreçle alınması yöntemidir.

Bu operasyonda kesi üst göz kapağının katlanma yerinde olacaktır ve dolayısıyla ilerleyen süreçlerde herhangi bir iz fark edilmeyecektir. Peki ameliyat sonrası ne oluyor derseniz, ameliyat sonrası göz kapaklarındaki dikiş hatlarını örten bir bant yerleştiriyoruz.

Oldukça kolay ve pratik olan Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı sonrası misafirlerimiz taburcu edilir. Göz kapağı estetiğinin bir diğer avantajı ise 1 gün sonrasında misafirlerimizin rahatlıkla günlük işlerine devam edebilmesidir.

Blefaroplasti Nedir

Alt Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bir diğer göz kapağı estetiği ise kişinin anatomisine ve ihtiyacına bağlı olarak alt göz kapağı estetiği ameliyatıdır.

Üst Göz Kapağı ameliyatına benzer olarak, alt göz kapağı ameliyatı yaşlanmaya bağlı ve yer çekiminin etkisiyle sarkması sonucu alt göz kapağının derisindeki fazlalığın lokal anestezi altında 1-1,5 saatlik bir süreçte alınması yöntemidir.

Alt Göz Kapağı Estetiği Ameliyatında ise kesi kirpik altına saklanmaktadır. Bu modern cerrahi teknik ile ameliyat izi zamanla fark edilemeyecek kadar azalmaktadır. Ameliyatın ertesi günü var olan izin ilk haftadan sonra görünürlüğü azalacak ve sonrasında fark edilmeyecek düzeye gelecektir. Peki ya ameliyat sonrasında ne yaşayacağım derseniz, Alt Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı sonrası göz kapaklarınızdaki dikiş hatlarını örten bir bant yerleştiriyoruz gözlerinize. Oldukça kolay ve pratik olan Alt Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı sonrası misafirlerimiz taburcu edilir. Göz kapağı estetiğinin bir diğer avantajı ise 1 gün sonrasında misafirlerimizin rahatlıkla günlük işlerine devam edebilmesidir.

  Göz Kapağı Estetiği ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Göz Kapağı Estetiği oldukça kolay ve pratik olan bir operasyondur ve ameliyat sonrası misafirlerimiz aynı gün içinde taburcu edilir. Göz kapağı estetiğinin bir diğer avantajı ise 1 gün sonrasında misafirlerimizin rahatlıkla günlük işlerine devam edebilmesidir. Fakat her operasyonda olduğu gibi ameliyat sonrası bakım sürecinin iyileşme süreciyle doğru orantılı olduğunu hatırlatmak isteriz.

Göz kapağı ameliyatı sonrası kesi ve dikiş bölgelerine bant yerleştirmekteyiz. Bu bantlar üzerinden hafif kanamaların olması beklenen bir durumdur. Ameliyatın hemen sonrasındaki 1-2 gün göz çevresinde şişlik ve morluk olması olası bir durumdur. Ameliyat sürecinizde, öncesinde ve sonrasında biz Dklinix olarak sizlerin yanındayız. Ameliyat sonrası oluşabilecek şişlik ve morlukları önlemek için buz uygulaması öneriyor olacağız.

Ameliyat sonrası size uygun kullanmanız gereken ilaçları doktorumuzun kontrolü altında kullanabilirsiniz.

Size reçete edilecek olan morluk önleyici kremlerin de kullanımı bir o kadar önemlidir.

Her ameliyatta olabildiği gibi göz kapağı estetiği ameliyatları sonrasında da birtakım yan etkilerin oluşması olası durumlardır. Bu yan etkilerin arasında çoğu geçidir ve rastlanması normal bir durumdur.

Göz Kapağı Estetiği ya da bir diğer adıyla Blefaroplasti’de lokal anestezi altında göz kapaklarınızdaki fazlalığın alınması ile daha genç ve diri bir göz çevresine kavuşmanız mümkündür. Ameliyat sonrası ise oluşabilecek geçici olan ve rastlanabilen yan etkilerden biri bulanık görmedir. Blefaroplasti operasyonu sonrasında bulanık görme gibi bir yan etki yaşarsanız, endişelenmeyin. Bu olası bir yan etkidir ve geçidir, bir haftadan fazla sürmesi durumunda doktorumuza danışmanızı tavsiye ederiz. Bir diğer geçici olan ve sık rastlanabilen göz estetiği ameliyatı sonrası yan etki ise aşırı gözyaşı ve uyku esnasında gözlerin kapanmamasıdır.

Bu üç yan etkiden birini ameliyatı takip eden hafta yaşarsanız, endişelenmenize gerek yok. Bazen ise nadir olarak yaşanılan yan etki operasyonun gerçekleştirildiği bölgelerdeki kanamalardır. Bu tür bir durumda plastik cerrahımızla iletişime geçmenizi ve müdahale etmemizi önermekteyiz.

Badem göz estetiği, son zamanlarda oldukça popüler olan göz çevresinin daha çekici ve anlamlı görünmesini isteyen kişilere uyguladığımız bir işlemdir.

Badem göz estetiğinde amacımız kişinin göz ve yüz yapısının uyumunu ve simetrisini bozmayan, yüzünüzle uyumlu ve doğal görünümlü bir göz çevresini görünümü oluşturmaktır.

Diğer tüm cerrahi uygulamalarımız gibi bu uygulamamızı da ameliyathane şartlarında, lokal anesteziyle uygulamaktayız. Peki ameliyat sürecinde neler yapılır derseniz, göz kapaklarımızın kenarlarında bulunan kaz ayağı çizgilere minimal kesiler yapılarak badem göz görünümü sağlanır. Göz çevresindeki çizgilerin kullanıldığı için operasyon olması sebebiyle ameliyat sonrası genellikle hiç bir izin kalmadığı bir operasyondur.

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlem olmasından kaynaklı misafirlerimiz aynı gün taburcu olabilir ve günlük sosyal yaşamlarına devam edebilirler.

Kolay ve pratik olan bu operasyonumuzda en fazla 10 gün içerisinde dikişler de alınmaktadır. Etkisi uzun süren bir işlemdir.

Ücretsiz Muayene ve

Daha Detaylı Bilgi için;