Kol Germe Ameliyatı Nedir ve Neden Gereklidir?

Yıllar içinde genetik faktörler, dış etmenler ve yerçekiminin etkisiyle vücut deri elastikiyetimizde azalma meydana gelir. Bu elastikiyet kaybı, sarkma ve kilo alıp vermeye bağlı toparlanma ve çatlaklar kollarımızda da meydana gelir ve estetik manada bizleri olumsuz etkiler. Yıllar içinde bizleri en olumsuz etkileyen faktör ise deri altı yağ dokumuzun azalmasıdır. Deri altı yağ dokusunun azalması özellikle üst-arka kol ve iç kol derisinde sarkma oluşturur.

Özellikle pazu derisi olarak adlandırdığımız üst kol bölgesinde zamanla ve kilo alıp vermeye bağlı deformasyonlar çok sık gözlemlenir. Kısa kollu giysiler giydiğinizde ya da kolunuzu yukarı kaldırdığınızda estetik anlamda mutsuzluk yaşıyorsanız, kol germe ameliyatı ile daha sıkı, gençleşmiş ve sağlıklı görünen ince kollara sahip olabilirsiniz

  Kol Germe Ameliyatı ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Dklinix’te plastik cerrahımız ve profesyonel ekibimiz eşliğinde kol germe ameliyatından önce gerçekleştirdiğimiz görüşmemizde her hastamıza operasyon sonrası süreci, bakımlarını nasıl yapacağını, ilaçlarını nasıl kullanacağını detaylı şekilde anlatmaktayız. Ameliyat sonrası bakım sürecini de bir o kadar önemsemekteyiz çünkü düzenli ve steril bir bakım süreci iyileşme sürecinizi direkt olarak olumlu ölçüde etkileyecektir. Kliniğimizde gerçekleştirdiğimiz görüşme sonrasında kol derinizdeki sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak ameliyat tekniğine birlikte karar veririz.

Birtakım durumlarda kol derisinin kalınlığı fazla olabilir. Kilo alıp verme sebebi ile meydana gelen durumlardan bir tanesidir. Bu tip bir durumda Liposuction ile germe ameliyatı öncesi fazla yağ dokusunun alınması olumlu sonuçlar doğurabilmektedir. Kol liposuction’ı ile yağ dokusu öncelikle azaltılır ardından kol germe ameliyatı ile yeni nesil cerrahi teknikler aracılığıyla sarkmış fazla kol derisi alınır.

Zaman zaman deri sarkması ve elastikiyet kaybı koltuk altında da meydana gelebilir, hatta çoğunlukla koltuk altı sarkması tek başına bile sorun olabilir. Dklinix’te plastik cerrahımız ve profesyonel ekibimiz eşliğinde kol germe ameliyatından önce gerçekleştirdiğimiz görüşmemizde verdiğimiz karar bağlı olarak, koltuk altına gizlenebilecek bir iz yardımı ile deri bolluğu toparlanabilir.

Plastik cerrahımız ve profesyonel ekibimiz eşliğinde gerçekleştirilen burun estetiği sürecinizin öncesinde, ameliyat sonrası ve bakım sürecinizde bizler sizlerin yanındayız. Ameliyat sonrası size uygun kullanmanız gereken ilaçları doktorumuzun kontrolü altında kullanabilirsiniz.

Plastik cerrahımız ve profesyonel ekibimiz eşliğinde gerçekleştirilen burun estetiği sürecinizin öncesinde, ameliyat sonrası ve bakım sürecinizde bizler sizlerin yanındayız. Ameliyat sonrası size uygun kullanmanız gereken ilaçları doktorumuzun kontrolü altında kullanabilirsiniz.

Kol germe ameliyatı konforlu ve pratik cerrahi operasyonlarımızdan bir tanesidir. Aynı şekilde spor ve diyet ile elde edilemeyen görüntüyü sağlaması açısından da müşteri memnuniyetinin yüksek olduğu ameliyatlardan bazılarıdır. Kol germe ameliyatlarımız diğer tüm cerrahi işlemlerimiz gibi genel veya lokal anestezi altında tam teşekküllü hastane koşullarında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 1,5-2 saat arasındadır. Dklinix’te plastik cerrahımız ve profesyonel ekibimiz eşliğinde kol germe ameliyatından önce gerçekleştirdiğimiz görüşmemizde karar verilen duruma göre, eğer lokal anestezi ile ameliyat olursanız, aynı gün taburcu olabilirsinir. Genel anestezi altında ameliyat olan hastalarımıza ise ertesi gün taburcu olmalarını önermekteyiz. Ameliyat sonra bakımlarını nasıl yapacağınızı ve ilaçlarını nasıl kullanacağınızı detaylı şekilde anlatmaktayız.

Ameliyat sonrası bakım sürecini de bir o kadar önemsemekteyiz çünkü düzenli ve steril bir bakım süreci iyileşme sürecinizi direkt olarak olumlu ölçüde etkileyecektir. Ameliyatı takip eden 2-3 gün boyunca duş alınmasını önermemekteyiz. Hastalarımız ameliyatı takip eden birkaç gün içinde elastik bandaj ile iyileşmelerini hızlandırabilirler ve bir ay içinde tüm spor faaliyetlerine dönüş yapabilmektedirler.

Birinci haftanın sonunda burundaki alçı atel çıkartılır. Burun, yanak çevresi ve göz çevresindeki şişlikler bir haftanın sonunda azalsa da tamamen yok olmayabilir. Bu şişlik ve morlukların tam anlamıyla geçmesi ancak 15 gün sonunda mümkündür.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Ameliyatta kullanılan teknik ve hastada uygulanan müdahalenin şekli iyileşme sürecini doğrudan etkilediği gibi hastanın kişisel özellikleri ve ameliyat sonrası bakım süreci de bir o kadar önemlidir. Burun estetiği sonrası ya da rinoplasti ameliyatı sonrası ortalama iyileşme süresi 7-10 gün arasında değişir diyebiliriz. Birçok hasta işine ya da okuluna bir hafta gibi kısa bir sürede rahatlıkla dönebilmektedir.

Ücretsiz Muayene ve

Daha Detaylı Bilgi için;