Kepçe Kulak Sorunu Nedir?

Kepçe kulak deformitesi kişilerin estetik görünümünden rahatsız olduğu bir durumdur. İşin aslına bakılırsa, kepçe kulakla normal kulak arasında büyüklük farkı olmayabilir. Kepçe kulak sorunu kulak büyüklüğünden ziyade kulak kıkırdaklarının şekliyle ilgilidir.

Kulağın kafa ile yaptığı açının geniş olması da kepçe kulak probleminin başlıca sebepleri arasındadır. Kulak ile kafa arasındaki açının normalden fazla olma durumu, kulağı dışarıya doğru açık gösterir. Bu durum arkadan baktığımızda daha barizdir. Kepçe kulak ameliyatında yaptığımız temelde kulak şeklini değiştirirken görüntüyü doğal bir kıvrıma dönüştürmektir.

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları için Dklinix.

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti) Ameliyatında Amacımız Nedir?

Kepçe kulak ameliyatında yapılan özet olarak kulak şeklini değiştirerek kafa yapınız ve yüzünüzle uyumlu, olması gereken açıda estetik görünümle kulaklar sağlamaktır. Kulak ile kafa arasındaki açının normalden fazla olma durumu, kulağı dışarıya doğru açık gösterir ve bu durum arkadan baktığımızda daha da barizdir.

Kepçe kulak ameliyatında ya da otoplastide yaptığımız temel olarak kulak şeklini değiştirirken görüntüyü doğal bir kıvrım vermektir.

  Kepçe Kulak Estetiği ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Otoplasti, diğer cerrahi operasyonlardan farklı olarak çok ufak yaşlarda dahi yapılan bir ameliyattır. Kepçe kulak sorunu çocukluk yaşlarda kendini göstermeye başladığı için zaman zaman çocukları psikolojik olarak olumsuz etkilemektedir. Dolayısıyla, kepçe kulağı ameliyatı yaş sınırı olmayan, ilkokul çocuklarına dahi uygulanabilen bir işlemdir.

Kepçe kulak estetiği ameliyathane şartlarında genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Otoplasti kişiye göre ufak tefek değişkenlikler gösterse de ortalama süresi 1-1.5 saat diyebiliriz. Kulak estetiğinin bir avantajı da ameliyattan sonra alınması gereken bir dikişin olmamasıdır.

Peki ya kepçe kulak ameliyatında ne yapılıyor derseniz..

Eğer kulak estetiğindeki ana problem kulak ile kafa arasındaki açının normalden fazla olması ise bu açıyı daraltmak amaçlı teknik müdahalelerde bulunulur. Kişiye bağlı olarak kullanılan teknikler değişkenlik gösterse de genel manada bu açıyı daraltmak tam kulağın kafa ile birleştiği yere ya da kıkırdak bölgesine dikişler aracılığıyla mümkün olmaktadır. Eğer ayna karşısında parmak uçlarınızla kulaklarınızı ortadan bastırıp geri çektiğinizde daha estetik bir görüntü elde ediyorsanız, ücretsiz doktor muayenesi için sizleri kliniğimize bekleriz.

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları için Dklinix.

Ameliyat izleri hepimizin en çok korktuğu estetik müdahale sonrası durumlardan biridir. Yeni nesil cerrahi teknikler ve kullanılan emilebilir dikişler ile izlerin minimuma inmesi sağlanmaktadır. Ameliyat sonrası oluşabilecek izler zamanla gözle görülmeyecek hale gelmektedir. Otoplasti ameliyatı en pratik operasyonlardan biridir. Kepçe kulak ameliyatı esnasında tam kulak arkasına ufak bir kesim yapılır.

Bu kesi kulak arkasında kaldığı için hem farkedilebilir bir bölge olmadığından hem de kullanılan modern cerrahi teknikler ile neredeyse bir iz bırakmadan görülmeyecek seviyeye gelmektedir. Kepçe kulak estetiği ameliyathane şartlarında genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Kepçe kulak estetiğinin bir diğer avantajı da ameliyattan sonra alınması gereken bir dikişin olmamasıdır.

Kepçe kulak ameliyatı fiyatları için Dklinix.

Kulak estetiği ameliyatı diğer cerrahi operasyonlara kıyasla hızlı ve kolay bir iyileşme süreci olan operasyonumuzdur. Kepçe kulak ameliyatından sonra alınması gereken herhangi bir dikiş bulunmamaktadır, sadece pansumanınız çıkarılacaktır.
Pratik ve konforlu kepçe kulak ameliyatı sonrası hastanede kalmanıza gerek yoktur, aynı gün taburcu olabilirsiniz, fakat tam manada iyileşmeniz 5 ila 7 gün almaktadır. Bir çok hastamız ikinci günün ertesinde işlerine ve günlük sosyal hayatlarına geri dönebilmektedir. Duş ise en az 2-3 gün sonrasında önerilmektedir.

Ameliyatın hemen sonrasındaki 1-2 gün hafif ağrı ya da sızlamaya benzer bir durum yaşayabilirsiniz. Bu geçici ve ameliyat sonrası rastlanabilen bir durumdur.

Dklinix olarak bizler ameliyat süreci, öncesi ve sonrasında sizlerin yanındayız. Doktorumuz kontrolünde genellikle ağızdan alacağınız basit ağrı kesiciler ile olası bir ağrınız minimuma indirilir.
Kulaklarınızda ameliyatı takip eden bir hafta boyunda şişme ve morarma yaşayabilirsiniz. Aynı şekilde geçici ve ameliyat sonrası rastlanabilen durumlardır.

Peki ya ameliyat sonrası kafa bandı takmak şart mı derseniz..
Otoplasti ameliyatı sonrası misafirlerimize koruyucu amaçlı tenisçi bandı takmalarını önermekteyiz. Şart olarak koşmadığımız bu durum, doktorumuzla birebir görüşmeniz sonucu netlik kazanacaktır.
Kepçe kulak ameliyatı fiyatları için Dklinix.

Kulak estetiği ameliyatı diğer cerrahi operasyonlarımıza kıyasla hızlı ve kolay bir iyileşme süreci olan, sonrasında alınması gereken herhangi bir dikiş bulunmayan ameliyatımızdır. Fakat her operasyonda olduğu gibi ameliyat sonrası bakım sürecinin iyileşme süreciyle doğru orantılı olduğunu hatırlatmak isteriz. Her ameliyatta olabildiği gibi otoplasti ameliyatı sonrasında da birtakım riskler mevcuttur fakat kulakta fazla kanamaya yol açabilecek bir damar bulunmadığı için olası bir kanama kan birikmesi şeklinde kendini gösterebilir.

Nadir olarak yaşanılan bu yan etki operasyonun gerçekleştirildiği bölgelerdeki kan birikmeleridir. Bu tür bir durumda plastik cerrahımızla iletişime geçmenizi ve gerekirse müdahale etmemizi önermekteyiz. Kulakta olmasını istemeyeceğimiz ameliyat sonrası yan etki enfeksiyondur. Kulak kıkırdağı kolay kolay iltihaplanmayan fakat iltihaplanır hızla ilerleyebilen ve kulak şeklini bozabilen bir probleme dönüşebilir. Bu tür bir durumda plastik cerrahımızla iletişime geçmenizi ve gerekirse müdahale etmemizi önermekteyiz. Kepçe kulak ameliyatı fiyatları için Dklinix.

Ücretsiz Muayene ve

Daha Detaylı Bilgi için;