Mezoterapi Nedir ve Neden Gereklidir?

Zaman, yaşlanma, yer çekimi ve dış faktörlerin cildimizde birtakım etkileri vardır. Bunlar yıllar içinde ortaya çıkan, yaşlanma belirtileri olarak nitelendirdiğimiz durumlardır. Mezoterapi uygulamaları neredeyse tüm misafirlerimize önerdiğimiz, cildinize yapacağınız akıllıca bir yatırımdır. Yaşlanma vücudun tüm organlarını etkilediği gibi cildi de etkiler ve zaman içinde birtakım belirtiler meydana gelir. Bunlardan bazıları ince, kuru, solgun, gözle görülür kırışıkları olan ve esnekliğini kaybetmiş bir cilttir.

Mezoterapi cildi gençleştirdiği gibi hastalık tedavilerine de destek olan kullanım alanı çok geniş bir tekniktir. Kliniğimizde estetik alanında mezoterapi uygulamalarını en çok cildin sıkılaşmasını artırmak ve canlandırmak için kullanmaktayız.

Yüz, boyun, dekolte, gıdı, el ve vücutta uygulanabilir. Mezoterapi cilde daha parlak ve canlı bir görünüm vererek, cildi sıkılaştırır ve çatlakları giderir. Aynı zamanda saç mezoterapisi de kliniğimizde mevcuttur, saç dökülmesini duydurmak ve saçları canlandırmak amacıyla uygulamaktayız.

Mezoterapi Nasıl bir Uygulamadır?

Mezoterapinin esasını oluşturan sistem: hücreler arasındaki etkileşimi kolaylaştırarak kollajen ve elastin üretimini hızlandırmak ve bunun için deriye vitamin, enzim, hormon, hyalüronik asit ve doğal bitki özlerinin enjekte edilmesidir. Mezoterapi oldukça basit bir uygulama süreci olan medikal estetik işlemimizdir. Ameliyat gerektirmez ve herhangi bir kesisi olmaz.

Oldukça küçük mikro iğneler yardımıyla enjeksiyon yapılır. İşlem esnasında anestezik krem altında olduğunuz için herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Mezoterapi bir çok isimle adlandırılır: Nem aşısı, Gençlik Aşısı, Somon aşısı, Saç Aşısı bunlardan bazılarıdır.

  Mezoterapi ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Mezoterapi uygulaması kliniğimizde en çok yaptığımız medikal estetik uygulamalardandır. Mezoterapi invaziv bir uygulama olmamakla beraber Herhangi bir kesisi olmaz. Oldukça pratik ve konforlu bir işlem olan mezoterapi uygulaması ardından misafirlerimiz günlük yaşantılarına geri dönebilir.

İşlem sonrası geçici olan ve sık rastlanan birkaç durum enjeksiyon noktalarında kızarıklık ve şişliktir.

Mezoterapi uygulaması kliniğimizde konuyla ilgili uygun eğitim almış medikal estetik hekimimiz tarafından uygulanan ve risklerin minimum olduğu bir uygulamadır.

Uygulama sonrası nadiren birtakım yan etkiler oluşabilir. Bunlardan bazıları mide bulantısı, ağrı, duyarlılık, döküntü, enfeksiyon ve yara izidir. Bu gibi bir durumda hekimimizle iletişime geçmenizi öneririz.

Uygulama öncesi anestezi kremle uygulama bölgesini uyuşturduğumuz için, işlem esnasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Zaman zaman hekimimizin tercihiyle  iğneyle lokal anestezi de uygulanabilir. Mezoterapi invaziv bir uygulama olmamakla beraber Herhangi bir kesisi olmaz. Oldukça pratik ve konforlu bir işlem olan mezoterapi uygulaması ardından misafirlerimiz günlük yaşantılarına geri dönebilir. Uygulama oldukça ince ve kısa bir iğne aracılığıyla yapılır ve işlem yapılacak bölgeye çok sayıda enjeksiyon yapılır. Çok sayına enjeksiyon yapılması mezoterapi tekniğinin bir parçasıdır.

Mezoterapi ilk seansın sonunda dahi etkilerini göstermektedir fakat en verimli sonucu almak için düzenli yapılan seanslar etkili olacaktır. Doktorumuz ile yaptığınız görüşmede karar verilen seans sayısına göre haftada bir uygulama olarak ilerlemektedir. İyileşme istenilen seviyeye yaklaştığında ise terapiler iki haftada bir veya ayda bir kez olacak sekilde planlanır ve işlem sonucu kalıcı hale getirilir.

Mezoterapi ile cildinizin ihtiyacına uygun maddeler lokal olarak enjekte edilir ve böylece dokunun kendisini kaliteli materyalle hızlıca yenilemesi sağlanır. İlk seans sonrasında dahi daha parlak, nemli ve canlı bir cilde kavuşursunuz. Mezoterapi ilk seansın sonunda dahi etkilerini göstermektedir fakat en verimli sonucu almak için düzenli yapılan seanslar etkili olacaktır. Doktorumuz ile yaptığınız görüşmede karar verilen seans sayısına göre haftada bir uygulama olarak ilerlemektedir. İyileşme istenilen seviyeye yaklaştığında ise terapiler iki haftada bir veya ayda bir kez olacak sekilde planlanır ve işlem sonucu kalıcı hale getirilir.

Ücretsiz Muayene ve

Daha Detaylı Bilgi için;