Yüz ve Boyun Germe Ameliyatı Nedir ve Neden Gereklidir?

Yaşlanma belirtileri ilk olarak yüz ve boyun bölgemizde kendini göstermeye başlar. Yıllar içinde cildimizin yağ-kas-deri elastikiyeti azalır, cilt sıkılığını kaybeder, kaslarımız zayıflar ve gevşer, cildimizdeki yağ tabakası ise incelir. Tüm bunlar ise ilk olarak kendini boyun ve yüz bölgesinde belli eder. Nasıl mı? Zamanla yüzümüzde meydana gelen ince ve derin kırışıklıklar, yanaklarımızın diriliğini ve canlılığını kaybetmesi, ciltte elastikiyet kaybıyla sarkma ve buruşukluklar yaşlanma belirtilerinden bazılarıdır.

Yeni nesil modern cerrahi teknikler ile yaşlanan yüzün 10-15 yıl önceki haline geri kavuşturulması yüz ve boyun germe ameliyatı mümkün hale gelmektedir.

Boyun ve yüz germe ameliyatları kimi insanda birlikte, kimisinde ise ihtiyaca göre yalnızca boyun veya yüz germe olarak uygulanmaktadır.Yüz ve boyun germe kişinin ihtiyacını göre birlikte yapılabilen operasyonlar olabildiği gibi ayrı ayrı da yapılabilir. Bu iki operasyon sık sık birbirlerinin sınırlarına girebilmektedir.

  Yüz ve Boyun Germe ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Yüz ve boyun gençleştirme operasyonumuz özet olarak yüz ve boyun bölgesindeki fazla ve sarkmış derinin alınarak düzeltilmesi ve deri altındaki SMAS dokusu ve platysma kasının gerdirilmesidir. Aynaya baktığınızda yüzünüzü yukarı ve arkaya doğru çekme ihtiyacı duyuyorsanız, çektiğinizde ise keşke yüzüm böyle olsaydı diyorsanız, yüz germe ameliyatı için uygun bir aday olabilirsiniz. Yıllar içinde yüzünüzde meydana gelen yaşlanma belirtilerinde artık kurtulmak istiyorsanız, plastik cerrahımız tarafından yüz anatominiz değerlendirilerek size uygun operasyon kombinasyonunun planlandığı ücretsiz konsültasyon için sizleri kliniğimize bekleriz. Hastanın yüz ve boyun bölgesinde meydana gelen deformasyonların boyutuna göre yüz germe veya boyun germe tek başlarına yeterli ve gerekli olabildiği gibi, zaman zaman da birlikte uygulanması gerekebilir. Bu tip durumlarda, boyun ve yüz germe ameliyatları tek seferde yapılabilir.

Yüz ve boyun germe ameliyatı boyunca genel anestezi altında olacağınız için hiç bir şey hissetmezsiniz, tamamen ağrısız bir operasyondur diyebiliriz. 2 gün hastanede yatışını tamamladıktan sonra drenler çıkarılır ve taburcu olabilirsiniz. Facelift ve Neck Lift operasyonları kişinin anatomisine ve yapılan planlamaya bağlı olarak 4-5 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Tam teşekküllü hastanede genel anestezi altında yaptığımız bir operasyondur.

Hastanın yüz bölgesinde meydana gelen deformasyonların boyutuna göre plastik cerrahımızın ve sizin kararınızla yapılacak olan yüz germe operasyonu değişkenlik gösterebilir. Eğer yüz bölgesindeki deformasyon boyutu yüksek ölçüde ise tüm yüz germe ya da total yüz germe olarak adlandırılan operasyon tercih edilebilir. Tüm yüz germe ameliyatında boyun bölgesinde meydana gelen deformasyonların boyutuna göre yüz germe operasyonunu boyun germe de dahil edilebilir. Yüz germe ameliyatları Mini

Face-Lift ve Total Face-Lift olarak iki çeşittir.

Total yüz germe (FACE LİFTİNG) ameliyatı orta yaş üstü, ileri derece sarkma ve derin kırışıklık yaşayan, yaşlanmaya bağlı deformeleri yüksek olan hastalarımızda başvurduğumuz ameliyattır. Peki ya bu ameliyat esnasında ne mi yapılır? Bu ameliyata uygun bulunan misafirlerimizin şakak bölgesindeki saç içlerinden başlayan kulak önünden inip kulak arkasına dolaşan bir kesi oluşturulur. FACE LİFTİNG bu oluşturulan kesi ile gerçekleştirilir. Bu kesilerden deri altına girilir, yüzdeki fazla ve sarkmış derinin alınarak düzeltilmesi ve deri altındaki SMAS dokusu ve platysma kasının gerdirilmesi sağlanır.

Yaşlanmaya bağlı sarkma, derin kırışıklık, çökme ve deformelerin daha az ölçüde olduğu hastalarımızda ise Mini Face-Lifting ameliyatları tercih edilebilir. İleri derece yaşlanma belirtileri taşımayan hastalarımızın böylelikle sadece sorunlu bölgelerine müdahale etme şansımız olur. Orta yaş hastalarımızın bir çoğuna yüzlerinde oluşan deformelerin boyutuna bağlı olarak, orta düzeyde ise, orta yüz germe ve çeneye müdahaleler yapmaktayız. Bu tip durumlarda ise çene altında kesi oluşturularak gerekli müdahale yapılabilmektedir. Mini Face-Lifting operasyonu total yüz germeye kıyasla daha sınırlı bir operasyon olsa da, gerekli müdahale daha az olduğu için daha basit yöntemler ile büyük değişimler sağlanmaktadır.

Kliniğimiz bünyesindeki plastik cerrahımız, dermatolog ve estetisyenimizin kombine işlemleri ile yapılan müdahaleler çok daha verimli sonuç olmanızı sağlamaktadır.

Lipofilling & Mini-Facelift Kombinasyonu

Pratik ve konforlu mini face lifting ameliyatı esnasında yüzün gerekli bölgelerine enjekte hacim artırıcı yağ enjeksiyonları mükemmel sonuçlar doğurmaktadır. Lipofilling işleminde kullanılan materyal en kaliteli dolgu malzemesi olan kendi yağ dokunuz olduğu için sonuçlar da bir o kadar kalıcı ve doğaldır.

Yaşlanma belirtileri ilk olarak yüz ve boyun bölgemizde kendini göstermeye başlar. Yıllar içinde cildimizin yağ-kas-deri elastikiyeti azalır, cilt sıkılığını kaybeder, kaslarımız zayıflar ve gevşer, cildimizdeki yağ tabakası ise incelir. Tüm bunlar ise ilk olarak gıdı ve boyun bölgesinde belli eder. Zamanla çene altında, gıdı ve boyun bölgesinde meydana gelen yağlanma, gevşemeler ve sarkmalar yüz şeklinin bozulmasına ve olduğunuzdan daha kilolu ve yaşlı görünmenize sebebiyet verebilir.

Tüm yüz germe ameliyatında boyun bölgesinde meydana gelen deformasyonların boyutuna göre yüz germe operasyonunu boyun germe de dahil edilebilir ya da sadece boyun germe ameliyatı yeterli olabilir.

Kliniğimiz bünyesindeki plastik cerrahımız, dermatolog ve estetisyenimizin kombine işlemleri ile yapılan müdahaleler çok daha verimli sonuç olmanızı sağlamaktadır.

Ameliyat izleri hepimizin en çok korktuğu estetik müdahale sonrası durumlardan biridir. Yeni nesil cerrahi teknikler ve kullanılan emilebilir dikişler ile izlerin minimuma inmesi sağlanmaktadır.

Ameliyat sonrası oluşabilecek izler zamanla gözle görülemeyecek hale gelmektedir. Yüz ve Boyun germe ameliyatlarında kesiler gerekli müdahale bölgelerine göre çene altı, kulak arkası, saç dibi gibi fark edilmesi güç bölgelerde olacağı için estetik açıdan sorun yaşatmayacaktır. Bu kesiler, hem farkedilebilir bölgelerde olmadığından hem de kullanılan modern cerrahi teknikler sayesinde neredeyse hiç bir iz bırakmadan görülmeyecek seviyeye gelmektedir.

Facelift ve Neck Lift operasyonları kişinin anatomisine ve yapılan planlamaya bağlı olarak 4-5 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Tam teşekküllü hastanede genel anestezi altında yaptığımız bir operasyondur. Yüz ve boyun germe ameliyatı boyunca genel anestezi altında olacağınız için hiç bir şey hissetmezsiniz, tamamen ağrısız bir operasyondur diyebiliriz. Ameliyat sonrası boyun cildinin altına kan birikimini önlemek amaçlı dren yerleştirilir ve bu drenin iki gün boyunca kalması istenir. 2 gün hastanede yatışını tamamladıktan sonra drenler çıkarılır ve taburcu olabilirsiniz. Yüz ve boyun germe ameliyatları hastaları 10-15 yıl geriye götürür, dolayısıyla hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu operasyonlardan bazılarıdır.

Yüz ve boyun germe ameliyatı sonrası günden güne daha gergin, estetik ve genç görünümünüze kavuşacaksınız.

Ücretsiz Muayene ve

Daha Detaylı Bilgi için;